Tvorba plísní je vždy velice nepříjemnou a protivnou záležitostí, proto jsme tomuto tématu rozhodli věnovat tento článek, abychom naše čtenáře blíže informovali o tom, co všechno může plíseň na jejich zdech popřípadě nábytku způsobovat. máme-li v interiéru umístěné zařizovací předměty (křeslo, sedačka, skříň, kuchyňská linka, vestavěné skříně a podobně, dosaďte si tam, co vás napadne. A jsou-li skříně plné například ošacení a podobně velice blízko, nebo těsně u stěny. Která tvoří obvodové zdivo fasády, tak uměle vytvářím „efekt vnitřního zateplení“ a kondenzační zóna se pohybuje mezi zařizovacím předmětem. Vnitřním povrchem stěny (kondenzační zóna je vtažena směrem od exteriéru do interiéru) .

Přípravek proti plísním bez chlóru čištění plísní Proč v domácnosti vznikají plísně

Zařizovací předměty…

Zařizovací předměty umístěné blízko u stěny přebírají funkci tepelného izolantu. Zkondenzovaná vlhkost se zpravidla nestihne přes stěnu odpařit do vnitřního prostoru, protože zařizovací předměty jsou velmi blízko stěny. Mezi zařizovacími předměty a stěnou interiéru se hromadí vlhkost. Začíná negativně ovlivňovat životnost zařizovacích předmětů, vlhkost konstrukce a vnitřní klima v domě a hygienické podmínky. Protože plíseň uvolňuje spory, vytváří zápach, způsobuje zdravotní problémy. Následně každý jistě řeší čím čistit plíseň. Nastává potom koloběh – zdivo je vlhké od kondenzátu.

zkoušeli jsme plíseň odstranit sami Likvidace, sanitace, odstranění plísní objevená plíseň na stěně

Vlhké zdivo má…

Vlhké zdivo má špatné tepelně izolační vlastnosti a tím klesá povrchová teplota stěny a vytváří se podmínky pro ještě mohutnější vznik kondenzátu. Stěna je dodatečně dotována dalším kondenzátem a zdivo je ještě více vlhké, a tak se tento stav zhoršuje a zhoršuje. Ale tento koloběh se dá zastavit pomocí protiplísňového nátěru  LSG, který v naší firmě A SERVIS LIPKA, s. r. o. nabízíme. Naše antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let.

plísně, co snimi jak se zbavit opakující se plísně plísně ruzných druhu a barev

V další omezené míře…

V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Garantovaná záruka je 2 roky. LSG-nátěr proti plísním je nejúčinnější prostředek k trvalé ochraně proti mikrobiálnímu napadení. Jedná se o opravdu nejúčinnější prostředek, pomocí kterého můžete nežádoucí plíseň odstranit. Díky LSG a našim proškoleným zaměstnancům máte jistotu, že už se s plísní nebudete muset potýkat. S jeho účinností byli spokojeni i naši poslední klienti, kterým se vytvořila na zdi plíseň v době jejich nepřítomnosti, kdy byli v Americe. Ale díky nátěru už mají od plísně klid a mohli se tak připojit k řadě našich spokojených zákazníků.