Nevím, co to s tou mladou generací je, ale nic nedotahují do konce. Všechno dělají jen tak provizorně, aby to vydrželo na chvilku. Co bude později, to už je nezajímá. Po nás potopa.

Můj syn je toho skvělým důkazem. Do ničeho nevloží svoji energii naplno. Všechno dělá polovičatě a některé problémy prostě ani neřeší. Příkladem toho je jeho byt. Tam si neustále něco říká o opravu. K té ale nedochází. Když jsem byl syna nedávno navštívit, tak jsem se zhrozil. Všechny vodovodní kohoutky v bytě mu kapaly. Měl je špatně utěsněné a různě z nich prosakovala voda. Bytem se linul nepříjemný pach, jako by se v místnostech už několik týdnů nevětralo. A v kuchyni a koupelně byly na stěnách plísně. Tudíž jsme museli začít řešit jak čistit plíseň.

Ráj pro plísně

Ptal jsem se syna, jestli už proti plísním něco podnikl. Řekl mi, že na ně nastříkal nějaký prostředek. Ale nezabralo to a na víc už nemá čas. Manželka se nemohla smířit s tím, že náš syn takhle žije. Tak  zase jako vždy začala jeho problémy řešit za něj. Proto jsme k němu objednali pány z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Této návštěvy jsem se účastnil. Nechtěl jsem, aby přišla nazmar jen kvůli synově pasivitě. Technici samozřejmě řekli, že dokud se něco neprovede s kapajícím kohoutky a syn nezačne pravidelně větrat, nemůžeme počítat s tím, že se po jejich zásahu nebudou plísně vracet. Kapající voda vytváří velkou vlhkost. Ta je pro plísně rájem. O kohoutky jsem se postaral sám. Syn mi slíbil, že pravidelné větrání zajistí.

Protiplísňový nátěr

Pánové z A SERVISU pak odstranili plísně ze zdí. Dělali to na mokro, aby se plísně dál nešířily vzduchem. Pak ošetřili stěny LSG nátěrem. Ten je ochrání před plísněmi, protože do nich nevpustí vlhkost. Jenomže nátěr bude fungovat jen v případě, že syn nezapomene větrat. Jinak by vlhkost v bytě zůstávala a někde by se musela hromadit.

Práce techniků byla skvělá. Snad syn tyto výborné výsledky nezhatí a bude se starat o pravidelné větrání.