Kdysi jsem mívala velké problémy s plísní na stěně. S odstupem času musím říct, že jsem si za ni vlastně mohla sama, ale bylo to především kvůli nedostatku informací. Plísně jsem měla skryté za skříní v kuchyni. Dlouho jsme o nich nevěděla, jen jsem už dlouho cítila nepříjemný zatuchlý zápach, ale nevěděla jsem, odkud vychází. Jednou mě napadlo podívat se za skříň, zjistit, v jakém stavu to tam je, a málem mě při tom ranila mrtvice. Plísně jsem tam vážně nečekala. Stěna byla vlhká a na ní docela velká plísňová skvrna. Museli jsme začít přemýšlet jak čistit plíseň.

Proč v domácnosti vznikají plícněčištění plísníPřípravek proti plísním bez chlóru

Bydlím sama…

Bydlím sama a většinou si v takových situacích sama nedokážu poradit. Zvykla jsem si v takových případech volat někomu o pomoc, většinou specializovaným firmám, ani v tomto případě jsem neváhala a zavolala firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. Operátorka pravděpodobně vycítila moji bezradnost, protože se se mnou bavila trpělivě a mile, vysvětlila mi, že nejlepší bude, když se technici jejich firmy přijedou na stav stěny a plísní podívat. Domluvila jsem s ní termín a nezbývalo mi než čekat, jak obhlídka techniků dopadne.

Odstranění plísní ze stěn protiplísňový nátěr recenze čím odstranit plíseň

Technici mi řekli…

Technici mi řekli, že dělám chybu, když mám skříň tak blízko u stěny. Tato část stěny je už sama od sebe náchylná k plísním a já ji ještě zastavím skříní, která neumožňuje vzduchu v této části cirkulovat. Dalším problémem bylo to, že jsem hodně vařila, ale málo větrala a téměř nepoužívala digestoř. Všechno jsem musela změnit, skříň jsem s pomocí techniků přestěhovala na vhodnější místo. Technici poté ze stěny odstranili plíseň kartáči a vydezinfikovali narušená místa. Aby stěna už dále nepohlcovala vlhkost a nepřitahovala tak plísně, nechala jsem ji natřít LSG protiplísňovým nátěrem. Nátěr je perfektně funkční, plísně i zatuchlý zápach z mého bytu zmizeli.

co použít na plíseň čištění plísní PRAHA Prevence proti plísni