Letné prázdniny sú pred nami a s tým aj čas dovoleniek. Ale čo keď nie ste typ, čo by sa len váľal pri mori? Avšak na chodenie po horách vás taky moc neužije? V takom prípade je ideálne vyraziť obdivovať architektúru cudzích miest a užiť si mestský ruch z uhla turistov. A kam vyraziť, pokiaľ klasiky ako Londýn, Paríž, Rím a Budapešť máte prejdené?

Krásy severu

V tom prípade je pre vás jasnou voľnou Oslo. Hoci je to hlavné mesto Nórska, v ňom samotnom žije len pol milióna obyvateľov. Ide o naozaj krásne mesto a napríklad v západnej časti mesta vás ohromí monumentálne sídlo kráľa s prekrásnymi záhradami, stredoveká pevnosť Akershus a luxusné obchody na triede Bogstadvaien. Východná časť zase okúzli špecifickou atmosférou a tradičnou nórskou kultúrou.

Petrohrad aneb ruské Benátky

Ďalším nádherným miestom je Petrohrad, ktorému sa tiež hovorí Benátky severu. Táto ruská metropola je typická širokými bulvármi  a pobrežnými promenádami. Verte tomu, že si budete pripadať ako v rozprávke.  Vďaka mnohým jedinečným pamiatkam v sebe Petrohrad  bývalé cárske mesto nezaprie. Čaká na vás Zimný palác s múzeum Eremitáž, ktoré skrýva cez tri milióny položiek. Chrám svätého Petra a Pavla s najvyššou pravoslávnou vežou na svete, katedrála sv. Izáka. A mnoho ďalších palácov a úradných budov s typickými guľatými strechami s ostrou špičkou.

Vyskúšajte niečo nové

Skrátka nechoďte na osvedčené lokality a vyskúšajte niečo nové. Uvidíte sami, ako budete milo prekvapení, čo všetko tieto mestá skrývajú. Často nás prekvapia veci, ktoré by sme čakali najmenej. Napríklad mysleli ste si, že využívanie upratovacích firiem je zbytočnosť, že to nezvládnete sami? Verte tomu, že čistenie kobercov od A SERVIS LIPKA, s.r.o., Hĺbkové čistenie sedačiek Skalica, predčia všetky vaše očakávania. Ich kotúčový stroj dokáže z vášho zašlého koberca urobiť úplne nový.