Odstranění graffiti Graffiti jsou problematickou záležitostí, se kterou není úplně snadné se vypořádat. Zvlášť pokud se do toho chcete pustit sami vlastními silami. Bohužel se jedná o formu vandalismu, u které je ze strany policie těžké něco dělat. A ani výstrahy pomocí kamerových systémů se míjí účinkem, těm vandalům je prostě jedno, když je chytnete. Některým to naopak dělá dokonce radost. Proto se naše firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. nezabývá pouze úklidovými službami, ale i odstraňováním graffiti. K tomuto servisu samozřejmě patří i  antigraffiti nátěry, ochrana a účinná obrana proti sprejerům a tomuto vandalismu.

Rozhodně není řešením…

proti graffiti na všechny povrchyRozhodně není řešením sprejerský nápis pouze přetřít fasádní barvou, protože by nápis prosvítal. A i kdybyste jej natřeli třeba třemi vrstvami a už by nebyl tolik vidět, tak jednou stejně prosvítat bude, protože fasádní barva vždy po nějaké době vybledne. Obzvlášť rychle k tomu dojde, pokud na dotyčnou stranu zdi svítí slunce. Graffiti je potřeba odstranit a my jej odstraňujeme ze všech povrchů. Je třeba zdůraznit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. Nabízí se další postupy jak se finálně zbavit zbytků sprejů. U fasád a strukturovaných omítek je třeba počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů můžeme odstranit i barvu fasády.

V podstatě se postupuje tak…

odstraňování graffiti z cihlové zdiV podstatě se postupuje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a přetře danou fasádní barvou. Kterou si rovněž zajišťujeme sami, jen předtím musíme vědět, jaká by barva měla být, aby měla stejný odstín na fasádě tak nebylo vidět, že dané místo bylo přetíráno. Ale samozřejmě jako u všech jiných věcí, i tady je mnohem lepší si opatřit prevenci než znečištěné zdi graffiti řešit zpětně. A nejlepší prevencí před vandalismem tohoto typu je nechat si nanést na povrch antigraffiti ochranu, která zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem. Naší poslední zakázkou bylo odstraňování graffiti z fasády knihovny. A samozřejmě z toho zaměstnanci nemohli mít radost. Uvažovali, že by to jenom zamalovali, ale pak došli k závěru, že to není rozumné. A také není.

Proto se obrátili na nás…

Proto se obrátili na nás, protože na odstranění graffiti je potřeba opravdu dobrých prostředků, které v běžných obchodech neseženete. Nápis se nám povedlo odstranit bez problému, protože byl poměrně čerstvý, a poté jsme nanesli ochranný nátěr. Který zajistil, že už problémy s graffiti na dlouhou dobu nebudou muset řešit. Jsme rádi, že jsme jim mohli pomoci, protože si umíme představit, jak musí být nepříjemné se pohybovat v místech, které je zohyzděné graffiti.   Čištění graffiti Praha

profesionální odstraňování graffiti