Susedom, ktorí bývajú na poschodí nad nami, začala presakovať trubka v stene. Neviem, ako to vyzerá u nich, ale u nás začali nepatrne vlhnúť steny a po určitej dobe sa na stene objavila pleseň. Zašiel som za susedom a pýtal sa ho, či už presakovanie rúrky riešil, ale nedalo sa s ním veľmi hovoriť. Povedal mi, nech sa starám o svoje veci a jeho nech neotravujem. Keď som sa mu zmienil o plesni, zabuchol mi pred nosom dvere. Likvidácia, sanácia, odstránenie plesní

na stene objavila pleseňSkúšali sme pleseň odstrániť samiako odstrániť pleseň

Nakoniec sa zdá, že…

Nakoniec sa zdá, že s tým predsa len niečo urobil, ale nie je to spoľahlivý človek, nedá sa mu veľmi dôverovať. Je vidieť, že šetrí, na čom sa dá a nepochybujem o tom, že v tomto prípade zvolil jedno z najlacnejších riešení, ktoré nebude mať dlhé trvanie.

Pretože s ním nebola reč, museli sme sa sami postarať o to, aby sme sa plesní zbavili a podnikli nejaké opatrenia. Skúšali sme pleseň odstrániť sami, ale bez výsledku, všetky rady buď zlyhali, alebo ich účinnosti bola krátkodobá, naša snaha ako odstrániť pleseň bola stále bezzubá a bez reálneho úspechu. Likvidácia, sanácia, odstránenie plesní

Preto sme si dohodli…

Preto sme si dohodli schôdzku s technikmi z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Likvidácia, sanácia, odstránenie plesní.Ukázali sme im stenu a vysvetlili im našu situáciu. Uznali, že pôvodcom plesní bude náš sused, ale tiež nám povedali, že najlepšie by bolo zabezpečiť, aby od suseda voda už nepresakovala. Keďže to ale nebolo v našich silách, odporučili nám často vetrať, nech k tomu všetkému ešte nepridávame kondenzačná vlhkosť vzniknutú užívaním bytu.

odporučili nám často vetraťošetrili špeciálnou dezinfekciou

Pustili sa do likvidácie plesne, vykonali to poctivo a dôkladne. Stenu aj vodorovné povrchy navyše ošetrili špeciálnou dezinfekciou. Ďalej sme sa dohovorili na nanesení LSG náteru. Ten našu situáciu nemôže vyriešiť úplne, ale minimalizuje vlhkosť, čo len to pôjde. Náter dokáže zabezpečiť, aby do steny nevnikla vlhkosť a vlhkosť už v stene obsiahnutú zase spoľahlivo prepustí von. Budeme sa tak snažiť udržať stenu čo najviac suchú. Zatiaľ sa nám plesne znova neobjavili a vyzerá to, že nám LSG náter funguje dostatočne. Azda to tak bude pokračovať aj ďalej.