Žiť v miestnosti zamorenej plesňami je zdraviu nebezpečné. Pleseň v dobe svojho rastu produkuje jedovaté látky, ktoré napádajú pľúca, kožu a ďalšie orgány človeka. Nebezpečné sú aj plesňové výtrusy – spory, ktoré spôsobujú ochorenia horných dýchacích ciest a vyvolávajú alergie. Preto je nevyhnutné s plesňou bojovať a vyriešiť ako odstrániť pleseň!

Pleseň v kúpeľni

Je nám známe, že v teplom a vlhkom prostredí sa plesne rozmnožujú veľmi rýchlo. Takže aby sa človek tohto zla zbavil, musí v prvom rade dobre vetrať v miestnostiach a zbaviť sa prebytočnej vlhkosti.

Najprv sme sa uistili, že v dome netečú kohútiky, nepretekajú trubky, voda nám nezateká za umývadlo ani za vaňu a toaletu. Všetko sa ukázalo byť v poriadku. A napriek tomu sme mali v kúpeľni plesnivú celú stenu. Nevedeli sme si s tým rady. Takže sme hľadali na internete, čo by mohlo pomôcť. Narazili sme aj na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Čo zaberie na plesne, ktorá s úspechom pomáha ľuďom likvidovať plesne a zaisťuje proti nim aj prevenciu.

Pomôže protiplesňový náter

A SERVIS k nám vyslal svojich pracovníkov, ktorí zistili, že jadrom nášho problému je vysoká vlhkosť spôsobená naším užívaním miestnosti. V kúpeľni sa totiž stretávalo veľké množstvo vodných pár zo sprchovania, pranie a sušenie bielizne. Odparovala sa voda z toalety a k tomu sme pridávali ďalšie vodnú paru vyprodukovanú naším dýchaním. Ku všetkému v kúpeľni nemáme ventilátor a len malé okienko.

Lenže čo s tým? Dýchať neprestaneme, klamať hygienu sa nám tiež nechcelo a prať bielizeň u susedov by asi bolo nevhodné. Jediné, čo sme mohli urobiť, bolo, že sme sa snažili v priaznivom počasí sušiť bielizeň na balkóne a snažili sme sa aj častejšie vetrať. Technici firmy nám pomohli tým, že na stenu naniesli LSG náter, jeho vlastnosti sú úplne geniálne! Neviem ako, ale dokáže zaistiť nepriepustnosť steny a vlhkosť sa tak do nej nedostane. Takto sa nám darí udržať stenu suchú a plesne majú smolu.