Na fasáde zo severnej strany nášho domu je už dlho pleseň. Nechápali sme, prečo vznikla. Dom je izolovaný, aj keď len tenká vrstva polystyrénu, ale predpokladáme, že by to mohlo stačiť. Nedokázali sme sa zbaviť plesní. Vždy sme ich striekali, plesne na chvíľu zmizli a potom sa znova objavili. Už som to nemohol vydržať, dom bol taký špinavý a plesne mali určite negatívny vplyv na fasádu a zničili ju.

Plesne na severnú stranu domov sú časté

Zistil som, že tento problém je možné vyriešiť pomocou antifungálnej farby, ktorú ponúka spoločnosť A SERVIS LIPKA s.r.o., Ako odstrániť pleseň zo stropu. Zavolal som firmu a dohodol si schôdzku s nimi, aby som videl, ako to vyzerá. Odporúčam. Pracovníci spoločnosti nám vysvetlili, že plesne sa často nachádzajú na severných stranách kvôli nedostatku slnečného žiarenia a tým aj výslednej vlhkosti na povrchu fasády, ktorá spôsobuje formu. Tenká vrstva polystyrénu nestačí a môže spôsobiť kondenzáciu vlhkosti v stene a dostať sa von z vnútra.

LSG náter predchádzá tvorbe vlhkosti

Nanášací náter LSG aplikovaný spoločnosťou sa odporúča v našom prípade, pretože pomáha predchádzať tvorbe vlhkosti a eliminuje mikrobiálny útok. Takže sme sa dohodli na dátume, kedy bola pleseň odstránená z fasády a urobí sa dezinfekcia. Takisto sme sa museli dohodnúť na druhom termíne, keď sa farba skončí.

Plesne boli mechanicky odstránené z fasády vysokotlakovým čistiacim prostriedkom. Pracovníci pracovali veľmi opatrne, aby sa zabezpečilo, že na fasáde neostane zbytok plesní. Potom dezinfikovali povrch, ktorý sa musí nechať pracovať 24 hodín. Po tejto dobe sa môže aplikovať LSG povlak. Odvtedy sa plesne vyhli nášmu domu a máme pokoj.