Dostudováno! Jupí! Teď už „jenom“ najít práci, najít a zařídit si bydlení a začít žít dospělácký život. No, zdá se to jako pár úkolů, ale každý opravdový dospělák ví, že to tak lehké není. Ale na druhou stranu, každý opravdový dospělák ví, že to všechno jde postupně. Práci jsem měla už při škole. A v oboru. Takže nebyl problém se domluvit, abych po skončení školy nastoupila na hlavní pracovní poměr. Teď je po lidech obrovská sháňka. To mi hrálo do karet.

Pěkný byt, škaredá podlaha

Ale už jsem nemohla zůstat na kolejích a musela jsem si najít nějaký byt. Našla jsem si garsonku na okraji města. Do práce to nemám úplně daleko a okolí je pěkné. Tak mi to vyhovuje. Byt byl pěkný, ale podlaha potřebovala nejlépe boží zásah. S Bohem se mi to domluvit nepodařilo, ale najala jsem si úklidovou a čistící firmu. Kamarádka měla kontakt na firmu Brno mytí podlah, takže jsem nemusela zdlouhavě hledat na internetu. A musím říct, že jejich zásah byl v podstatě boží.

Zásah profesionálů

A SERVIS LIPKA, s.r.o. je totiž prověřená firma,  která se dlouhodobě zabývá čištěním různých povrchů. Čistí například čalounění nebo koberce a to pomocí metody čištění kotoučovým strojem. Firma však čistí nejen koberce, ale také všechny jiné druhy podlah. Od dlažby, linolea, marmolea, betonové podlahy, lité podlahy nebo kameninové podlahy až po plovoucí podlahu. Dobře pro mě. Díky tomu, že jsou tak univerzální, mohli vyčistit podlahu i u mě v garsonce. Domluvila jsem si den a pak už se pracovníci A SERVISU mohli rovnou vrhnout do práce.

Závěrečná spokojenost

Zaměstnanci použili pro čistění kotoučový stroj, který podlahu důkladně a do hloubky vyčistil. Podlahu nejdříve vydrhli pomocí účinné, ale šetrné čistící chemie, která ji zbavila zašlapaných nečistot. Poté, co stroj vykartáčoval podlahu za použití nějakých speciálních profesionálních čistících přípravků, přišlo na řadu odstranění všech nečistot, vlhkosti a mastnoty. Když to tak popisuju, zdá se to jako dost složitý proces. Pro mě by byl, ale pro zaměstnance A SERVISU je to každodenní chléb. Jsou v tom zběhlí, jako v zavazování tkaniček. Musím říct, a říkám to ráda, že jsem z výsledku byla opravdu nadšená. Podlaha vypadala jako nová a navíc byla krásně čisťounká a voňavounká. Byla jsem ohromně spokojená. Garsonka vypadala asi o 100 % líp. Byla opravdu pěkná a úplně se rozzářila. Na stěhování se teď těším mnohem víc, než předtím. Už je to totiž nějakou dobu, kdy jsem měla pokoj sama pro sebe a mohla si ho zařídit, jak jenom jsem chtěla.