Čištění podlah BrnoSpousta lidí se mylně domnívá, že když si lidé pořídí podlahy, není s nimi ve srovnání s koberci žádná práce. Ale jako je to s většinou věcí, jedná se pouze o rozšířený mýtus. Je potřeba dodržovat určité zásady. A jednou z nich je nečistit je levnými přípravky nebo metodami, pokud si je nechcete zničit. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání, takže pokud je budete drhnout obyčejným kartáčem, tak vám to nepřinese takové výsledky, jaké byste asi chtěli. profi čištění podlahy

Toho si byli vědomi i jedni z našich zákazníků naši firmy Čištění podlah Brno, protože než by se raději pustili do čištění podlah sami, vyhledali naši pomoc. A rozhodně to bylo rozumné, protože v jejich případě šlo o zaschlou světlou barvu po malování a bylo to ke všemu hodně vidět, protože měli zrovna tmavou plavoucí podlahu. A byla prakticky nová, teprve pár měsíců stará, takže se obávali, že by ji při čištění nějak mohli poškodit, což by v tomto případě bylo klidně možné, protože barvu nejde z podlahy odstranit jen tak a bez kvalitních prostředků a speciálních postupů. Barva po působení chemie začala pomalu pouštět. V tomto případě je kvalitní chemie pro čištění klíčová, žádné levné nekvalitní prostředky nemohou podlahu kvalitně a šetrně vyčistit.

 

Pro podlahu je důležité…Čištění podlah Brnočištění spár

profi čištění podlahy

Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Protože kyselá chemie je velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá.

A to samé platí i o způsobu čištění, je potřeba na to speciálních kartáčů, které v obchodě opravdu neseženete. Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením fluatace. Což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná. Ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí. Což je velice praktické hlavně pro ty, kteří neradi hodí doma v papučích.