Představte si, že meze vandalů v dnešní době vůbec neberou meze. Člověk si už nějak zvyknul. A tak trochu se i smířil, že mezi mládeží je několik výrostků, kteří se asi „baví“ tím, že ničí cizí věci.

antigraffitová ochranaMachrují…

Machrují a libují si v tom gaunerství. Že třeba když zamhouří obě oči, tak by člověk i dokázal dokonce pochopit, že třeba tady ti výrostci posprejují nějaký rozbořený most nebo něco opuštěného. Ale i tak je to samozřejmě ohavný čin. Co mi ale vehnalo slzy do očí, tak když jsem šla do práce. A dům byl celkem fest posprejovaný. Abyste pochopili, proč je to tak hrozné, tak já dělám vychovatelku v mateřské školce.

Dům jsme měli…

Dům jsme měli od malířů pomalovaný barevně, aby se dětem do školky chodilo radostněji. Protože zejména ti menší zezačátku často pláčou. Stýská se jim po rodičích a odloučení těžko zvládají. Proto paní ředitelka nechala dům od malířů pomalovat jako zahrádku. Máme tam samé kytičky a nějaké broučky, berušky, motýlky a samozřejmě sluníčko s úsměvem. A vím, že u dětí taková výmalba vzbudila obrovský úspěch.AGO na všechny povrchy

A splnila účel…

A splnila účel, protože děti jsou vždy při vstupu do školky zaujaté těmi obrázky. Vlastně si ani nevšimnou, že tatínek nebo maminka jim odejde do práce a jsou pak víc v pohodě. A teď si představte, že nějaký vandal nebo vandalové postříkali tady tu naši krásnou výmalbu ohavnými graffiti. Já hned volala paní ředitelce. Protože jsem měla ranní směnu, tak jsem došla do práce první. A ta si naštěstí věděla rady.

Měla totiž kontakt…

rady jak odstranit graffitiMěla totiž kontakt na společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Jedná se o úklidovou firmu, se kterou pravidelně ve školce spolupracujeme. Brno Graffiti, čištění se specializuje na strojové čištění koberců a podlah. Nebo třeba odstraňování plísní. A mimo tyto aktivity se také zabývají právě bojem s graffiti. Byli moc ochotní a nabídli opravdu brzký termín, kdy mohli přijet odstranit graffiti. Jejich zákrok pak vypadal tak, že se graffiti prvně zeslabilo co nejvíce. Poté je potřeba ještě přetřít místo danou fasádní barvou.

Zamalovat graffiti…

Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, totiž nepřináší dobrý výsledek. Pracovníci A SERVISU totiž říkali, že v takovém případě pak prosvítají nevzhledné kontury  s graffiti a celkově působí zeď flekatě. Paní ředitelka se pak ještě s těmito odborníky domluvila na prevenci. Konkrétně nechat si nanést na povrch fasády antigraffiti ochranu. Ta zajistí následné odstranění graffiti vždy se sto procentním výsledkem. Jedná se o speciální nátěr, ten je nanášen v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý dle struktury ošetřovaného povrchu.

Aplikovat jej lze…tipy jak odstranit graffiti

Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Na to jsem se pracovníků ptala, protože jsme už jednou s mužem přemýšleli, že bychom si tuto preventivní ochranu nechali nanést na garáž. Jediné materiály, které nesnesou tento nátěr, jsou prý akorát sklo. Leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Společnost A SERVIS navíc nabízí nejlevnější cenu antigraffitové ochrany v České republice a to už od 120 korun za metr čtvereční.