V naší firmě Graffiti Praha, odstraňování, nabízíme několik služeb a nerealizujeme je pouze na území České republiky, ale i na Slovensku, v Rakousku a v Německu. Díky tomu mají v naše služby důvěru všichni zákazníci, protože pokud jste vyhledávaní i na mezinárodní trhu, je to jedna z nejlepších vizitek, jaké si firma může přát. Jednou z našich služeb je i odstraňování graffiti. Nikdo si nepřeje mít majetek zhyzděný sprejerskými výtvory.

A nejenom, že existuje způsob, jak se graffiti zbavit, ale i jak jim předcházet. A tím je antigraffitový nátěr AGO.  Je nanášen v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý dle struktury ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev. Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou AGO, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát.

Nanášení…

Nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je zapotřebí mít venkovní klimatické podmínky nad + 10°C. Je proto třeba zdůraznit, že ani vlastní odstranění graffitového nástřiku nelze technologicky provést, pokud venkovní teplota klesne pod tuto hranici. Ale pokud tento nátěr nemáte, i tak mnohdy lze graffiti odstranit. Bohužel ale ne vždy stoprocentně. V takových případech postupujeme tak, že graffiti odstraníme do té míry, do které to je možné a poté zbylí stín graffiti zamalujeme barvou.

Nikdy není řešením graffiti pouze zamalovat, protože sprejerská barva je příliš silná na to, aby graffiti zcela překryla. Jedinou možností, jak lze graffiti odstranit na sto procent, aniž by bylo třeba jej čistit a popřípadě i zamalovávat, je pořízení si antigraffitového nátěru.

Ten…

Ten bohužel naši poslední zákazníci neměli, takže u nich bylo potřeba pracně graffiti čistit a poté zbylý světlý stín zamalovat. Proto doporučujeme, aby antigraffitová ochrana byla natřena a nanesena na všech možných zařízeních a předmětech. Které tvoří nedílnou součást fasád včetně nátěru na dvířka elektrorozvaděčů.  U keramických obkladů antigraffitová ochrana zvyšuje její životnost, protože se chová jako lak na dřevě.

Antigraffitová ochrana má vlastnost, že se uvedené keramické dlaždice méně špiní a jsou méně zanášeny městskými spady. Další velkou výhodou nanesení antigraffitové ochrany natřené na keramické obklady je i lepší odstranění plakátů a plakátových výlepů. Odstranění plakátů, které jsou nalepeny na keramický obklad, na kterém je nanesená antigraffitová ochrana, je snadněji odstranitelný. A SERVIS LIPKA, s.r.o.