Znám spousty úklidových firem, které na první pohled kvůli jejich levným službám vypadají lákavě, ale vůbec byste je ke svým kobercům neměli pouštět. Často totiž čištění provádějí pomocí metod, které nejsou vůbec spolehlivé. Zanechávají po sobě nežádoucí fleky, koberce nejsou vyčištěné, a v těch nejhorších případech může nastat i ten nejhorší scénář. A sice, že vám koberec úplně zničí. Ale sami koberce za pomocí běžně dostupných prostředků si koberec také nevyčistíte. Toto téma jsme se známými rozebírali už několikrát, ale jednou jsme to začali brát více vážně, protože se nám povedlo koberec zašpinit tak, že to skutečně nešlo vyčistit. Vyklopila se nám na koberec totiž hořčice a to šlo skutečně blbě dolů. Vlastně to nešlo nijak dolů, proto jsme hledali někoho, kdo by se o to skutečně postaral.

Čistý koberec   Hloubkové čištění koberců

Doporučení od kamarádky

Jednou naše kamarádka vyzkoušela firmu A Servis Lipka, s.r.o., čištění koberců Brno, s níž prý byla velmi spokojená. Nepoužili totiž extrakční čistící metodu, která právě spadá mezi ty méně spolehlivé metody, které by „měly“ váš koberec vyčistit. Ale metodu strojového čištění, kdy se prvně koberce nanesou dezinfekčním roztokem a poté se kartáčují. Říkala, že tím, že je tato metoda o něco náročnější, tak byla vyšší i cena. Ale i tak vypadala velmi spokojeně. Jednou jsem se rozhodl, že to taky vyzkouším, protože žiji sám a na úklid mi nikdy nezbývá moč času. Domluvil jsem se tedy se zaměstnanci čištění koberců, a poté, co moje koberce vyčistily, jsem pochopila nadšený výraz mojí kamarádky.

Koberec bez skvrn   Koberec jako nový

Jejich strojové kotoučové čištění splnilo to, co slibovalo. Jejich čištění dostalo z koberce úplně veškerou špínu a krásně je prozářilo. Vážně vypadalo skoro jako nové. Na koberci byste nenašli jeden jediný malinký žlutý flíček. A protože použili speciální kosmetiku, díky které se špína už tolik neusazuje, tak když nám zase něco skončí na koberci, není to taková tragédie. Ale samozřejmě to nikdy není tak dokonalé jako od nich.

Jak vyčistit koberec   Čištění strojovou metodou

Profesionálové nejen na čištění koberců

Tuto firmu opravdu můžu doporučit. Odvádí opravdu dobrou práci a my jim nemáme co vytknout. Jejich zaměstnanci byli velmi milí a ochotní a profesionální a na ostatní věci v bytě byli opatrní. Neměli žádné zpoždění, prostě vše proběhlo perfektně, takže si nemáme vůbec na co stěžovat a můžeme všem tuto firmu jedině doporučit, protože se jedná o skutečné profesionály, kteří vám vyjdou ve všem vstříc a jednají s vámi slušně a narovinu. Takže vám pak ani není líto investovat těch peněz a ve výsledku to není ani taková pálka, protože koberce vydrž čistě opravdu dlouho. Tímto bych tuto firmu chtěl doporučit, všem, kteří si v budoucnu plánují na čištění koberců najmout nějakou úklidovou firmu, protože s touto budete spokojení ve všech ohledech, protože nejenom že odvádějí kvalitní práci, ale chovají se i velmi profesionálně.

Hloubkové čištění koberců   Pomoc od profesionálů s čistěním koberců

Jak mí opět čistý koberec