Čím odstranit plíseňNení to nic ojedinělého – rohový byt v prvním patře panelového domu a je tam plíseň. Tohle je klasická situace, kterou zná spoustu obyvatel podobných bytů. Co ale dělat, když se to najednou týká vás? Stěhovat se? Riskovat, že na tom někde budete ještě hůř? My jsme zvolili jinou taktiku, pokusili jsme se s tím něco udělat. Zateplili jsme byt zvenku polystyrenem, aby stěna nebyla tak studená a aby rozdíl teplot zvenčí a zevnitř nebyl tak kontrastní. Vlhkost v bytě se skutečně snížila a plísně postupně ustupovaly – Čím odstranit plíseň.

jak odstranit plíseň
Problém ale stále zůstával v koupelně, kde se plíseň držela v okolí jediného plastového okna, které v bytě je. Žádné prostředky určené na likvidaci plísní v tomto případě nepomáhaly nevěděli jsme Čím odstranit plíseň. Plísně se v koupelně vesele rozrůstaly. Když už bylo zřejmé, že vlastními silami zakročit nedokážeme, začali jsme se shánět po šikovné firmě, která by si s naším problémem dokázala poradit. Nejlépe našim požadavkům odpovídal A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Technici této firmy nám řekli… Čím odstranit plíseň

odstranit plíseň profi
Technici této firmy nám řekli, že se kvůli plastovému oknu v koupelně udržuje vysoká vlhkost a jestli se chceme opravdu zbavit plísní, měli bychom v koupelně pravidelně větrat, a to především po sprchování a koupání, kdy se nahromadí spousta vodních par, které nemají kudy unikat, jelikož plastové okno dokonale těsní. Páry se proto usazují na stěně a tam kondenzují. Vlhká stěna logicky láká plísně – Čím odstranit plíseň.

odstranit plíseň profi
Když nás dostatečně poučili o tom, jak se zbavovat přebytečné vlhkosti, pustili se do likvidace plísní a dezinfekce stěny i s celou koupelnou – tímto způsobem likvidovali uvolněné spory. Protože bylo třeba zajistit i to, aby stěna v žádném případě nevlhla, nanesl se na ní LSG nátěr. Jeho speciální vlastnosti zabraňují vlhkost v prostupování do povrchu, na který byl nátěr aplikován. Prostě nejlepší nátěr na plísně co existuje.