Naše děti často pobývají u babičky. Jezdí k ní na prázdniny a často u ní býváme všichni společně o víkendech. Když se mi ale jednou děti vrátily po dvoutýdenním pobytu u babičky s podivným kašlem a zarudlýma očima, zašli jsme společně k doktorce, která nás poslala na alergologii. Tam jsme se dozvěděli, že by se mohlo jednat o alergickou reakci na plísně. Nemohli nám to ale říct s určitostí, protože taková alergie se jen těžko určuje. Čím odstranit plíseň?

Jak odstranit plíseňplíseňvlhká zeď

Říkala jsem si, že to asi bude něco jiného, protože doma plíně nikde nemáme. O víkendu jsme pak jeli s celou rodinou na chalupu k babičce a tam mi to došlo. Plísně byly v ložnici, ve které děti po celou dobu svého pobytu u babičky spaly.

O plísních ani vědět nemusíte

Babička byla hodně překvapená, když jsem jí říkala, jaké problémy děti kvůli plísním měly. Řekla mi, že o plísních sice ví, ale nedokáže se jich zbavit. S manželem jsme jí slíbili, že něco vymyslíme.
Celý týden jsme hledali informace o tom, čím odstranit plíseň. Nemohli jsme ale najít nic, co by mohlo fungovat v našem případě. Potom jsme objevili stránky firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., která zákazníkům zajišťuje odstranění plísní ze zdí a poskytuje i preventivní opatření proti opětovnému výskytu.
Firmu jsme k babičce pozvali a potom už se konečně začalo něco dít. Technici babičku poučili, že by měla v místnosti lépe větrat a nestavět nábytek tak blízko ke stěnám, protože právě to znemožňuje cirkulaci vzduchu, a tak se zvyšuje vlhkost. Ze stěn sedřeli plísně, stěnu vydezinfikovali a odstranili i spory z celé místnosti.

toxické sporyJak se vyhnout plísnímplesnivá zeď

Práci zakončili o den později, kdy stěnu natřeli nátěrem LSG, který stěnu ochraňuje před vlhnutím. Od chvíle, kdy byl nátěr nanesen, jsme se u babičky s plísněmi nesetkali a děti naštěstí všechny alergické reakce přešly. Nyní už víme, čím odstranit plíseň.

ochrana Vaší zdisporyLSG nátěr