roztoči v koberciPřed časem se na nás obrátila ředitelka mateřské školky s problémem, který je pro nás úplně běžný. Ona si však nebyla jistá, zda ho dokážeme vyřešit. Na jejich koberci jsou totiž skvrny od barev. Ubezpečili jsme ji o tom, že takové problémy jsou pro nás denním chlebem a že se nemusí být. Herna, kde je koberec se totiž nachází maličký kousíček od místa, kde si děti malují. A kdo má děti ví, že postarat se o jedno je výkon. Natož tak postarat se o dětí 20. A ještě, když mají všechny v rukou barvy.Koberce, čištění Praha 1.

Nejdříve tedy zkoušela koberec vyčistit…

Je proto jasné, že barvy byly nejen na linoleu, ale i ve vedlejší místnosti, na koberci. Paní ředitelka to nějakou dobu neřešila, ale když už koberec začal vypadat jako duha rozhodla se na nás obrátit. Nejdříve tedy zkoušela koberec vyčistit paní uklízečka, ale její čistící přípravky nebyly dostatečně silné a technika dostatečně účinná, aby koberec vypadal a byl čistý. Nakonec ředitelka sedla k internetu a našli si nás. Domluvili jsme se s ní na termínu a přijeli.strojové čištění koberců, Praha 4

Na pořádné vyčištění koberce už jsou staré praktiky typu extrakčního čištění nepříliš účinné. A co teprve když máte skvrny dlouhou dobu zaschlé a zašlapané. To však není nic, co by nezvládla naše firma Koberce, čištění Praha 1. Vyložili jsme si potřebné nástroje k práci a dali jsme se do toho. Naše firma používá moderní technologii čištění koberců pomocí hloubkového strojového čištění. Takovéto čištění má pak větší časovou i finanční náročnost, ale dá se s ní vyčistit snad cokoliv.

jak vyčistit skrvny z koberceZpůsob čištění funguje tak, že se hloubkově zapraví značková chemická látka do struktury samotného koberce za pomoci velmi výkonného kotoučového stroje s rotačními kartáči. Jedná se o speciální a zároveň šetrnou kosmetiku, která spolehlivě i v hloubce struktury koberce nabalí do vzniklé pěny z čistění všechny nečistoty, i ty již hodně zašlé a k tomu také alergeny a roztoče. Co je také velkou výhodou tohoto způsobu čištění, je zajisté fakt, že celý koberec řádně dezinfikuje a zbaví se roztočů a alergenů a to je v případě školky docela důležitá věc.

Byl to však oříšek…

Pomocí asi 50 kilového kotoučového stoje se nám za několik hodin nakonec koberec podařilo vyčistit. Byl to však oříšek, protože barvy byly už delší dobu zaschlé a zašlapané. Výsledek však podle nás stál za to a i paní ředitelka byla velice spokojená a tvrdila, že koberec vypadá téměř jako nový. Uchvátila ji také nádherná vůně koberce a to, že je teď zase zdravotně nezávadný, bez roztočů a alergenů. Jsme rádi, že ocenila také přístup našich zaměstnanců, kteří se chovají vždy profesionálně a seriózně. A hlavně, přistupují ke každému zákazníkovi individuálně a jednají na míru podle jeho potřeb.