plíseň za topením

Polovinu svého života jsem strávila v bytě s plesnivými stěnami…

Polovinu svého života jsem strávila v bytě s plesnivými stěnami. Naši rodiče se proti tomu snažili bojovat, jak jen to šlo, natírali stěnu vápnem, zkoušeli taky ocet a další přírodní produkty. Uchýlili se i k nějakým stavebním řešením, ale nikdy se nedostavil žádný výsledek. Takže to nakonec vzdali. Čím odstranit plíseň.

Neměli tenkrát ani tušení, že by plísně mohly mít nějaký negativní vliv na zdraví člověka…plísně u starých oken

Neměli tenkrát ani tušení, že by plísně mohly mít nějaký negativní vliv na zdraví člověka. Proto je ani nenapadlo nás s bratrem před plísněmi chránit. Mysleli si, že se jedná spíše jen o takový estetický problém. Za tuhle nevědomost nejvíce zaplatil můj bratr, v jehož pokoji se plísně vyskytovaly v největším počtu. Bratr proto dodnes trpí silným astmatem. Čím odstranit plíseň.

Když se i v našem bytě, do kterého jsme se s manželem přestěhovali, objevila plíseň, dost mě to vyděsilo. Chtěla jsem se okamžitě stěhovat, ale manžel mě přesvědčil, že k tak radikálnímu řešení se prozatím nebudeme uchylovat, protože dnes je už možné obrátit se na firmy plné odborníků, kteří si s naším problémem budou vědět rady. Čím odstranit plíseň.

plísně v koupelnách  plísně v bytech  vlhkost a plíseň

Vybral firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. a domluvil si setkání s jejími techniky u nás doma. Technici se v problematice dobře vyznali, okamžitě věděli, odkud vítr vane a čím odstranit plíseň. Plíseň se nám vytvářela v kuchyni, kde nám chyběl digestoř, a protože jsem často vyvařovala pro děti i pro nás s manželem, kupily se v kuchyni vodní páry. A tak jsme dostali radu, ať si pořídíme digestoř, a hlavně, ať v kuchyni pravidelně větráme. Čím odstranit plíseň.

plíseň v domě  likvidace plísně  částečné odstranění plísně

Domluvili jsme si termín, kdy nám technici přišli plísně odstraňovat. Provedli to mechanicky s použitím dlouhotrvající dezinfekce. A protože bylo ještě nezbytné zajistit, aby se plísně nevracely, ošetřila se stěna speciálním nátěrem LSG proti plísním. Tak jednoduché je dnes se plísní zbavit, škoda, že něco takového nebylo i v našem dětství. Čím odstranit plíseň.

jak odstranit plíseň u oken