Výplody sprejerů považuji za vyjádření pohrdání ostatními lidmi a absolutního nedostatku respektu k práci druhého člověka. Sprejer, který sprejuje po budovách a domech, je buď naprosto hloupý člověk, . Těžko říct, která varianta je horší, jasné ale je, že důsledek je pokaždé stejný – poničená stěna a zoufalí majitelé.

Zničená zeď od graffitiLícové zdivo - odstranění graffitiSprejeři a fasády domů

Když jsem ale poprvé uviděl posprejovanou stěnu…

Když jsem ale poprvé uviděl posprejovanou stěnu naší garáže, vůbec jsem se nad tím takhle nezamýšlel. Cítil jsem jen neskutečný vztek a nic dalšího mi myslí neproběhlo. Ve chvíli, kdy se mi podařilo uklidnit a začít přemýšlet, mi začínalo docházet, že zbavení se graffiti asi nebude to jediné, co budu muset zajistit. Co když se sprejeři vrátí a moje práce bude zbytečná? Tahle představa mě úplně ničila.

Graffiti a jejich odstraněníDruhy sprejů na graffitiZídka od graffiti - odstranění

Na jednu stranu jsem měl chuť…

Na jednu stranu jsem měl chuť urychleně to svinstvo ze stěny odstranit, ale věděl jsem, že musím zachovat chladnou hlavu a poohlédnout se po možnostech, díky kterým se pro mě ze sprejerů nestane noční můra. Doufal jsem, že v dnešní době už bude existovat služba, která dokáže nějak rozumně s graffiti naložit.

Posprejovaná zídka - problematikaSpreje na graffitiOdsranění graffiti ze schodiště

Nemusel jsem pátrat dlouho…

Nemusel jsem pátrat dlouho a zjistil jsem, že v oboru působí firma Odstraňování graffiti Praha, která nabízí antigraffitový nátěr. Nátěr usnadňuje odstraňování graffiti a firma navíc zajišťuje celkový servis, to znamená, že v případě, že na nátěrem ošetřené stěně objevíte graffiti, nebudete muset dlouho čekat na nápravu. A SERVIS LIPKA, s.r.o. během dvou týdnů přijede, graffiti snadno odstraní a vrstvu nátěru obnoví. Odstraňování graffiti Praha

Od vás se už nečeká žádná aktivita, nemusíte být při tom ani přítomni. Platit už taky nic nemusíte, protože je to všechno v ceně prvního nanesení antigraffitového nátěru.