Jak odstranit plíseň. Měl jsem celou stěnu napadenou plísněmi, antiplísňové prostředky nezabíraly, proto jsem sedřel nátěr i s plísní a znovu pokoj vymaloval. Předpokládal jsem, že takto jsem se plísní bezpečně zbavil. Když ale po pár týdnech plísně vyrostly opět na tom stejném místě, bylo mi jasné, že mi něco podstatného stále unikalo. Usoudil jsem, že sám na tento problém stačit nebudu.

Tvorba plísněJak předcházet tvorbě plísně

Doporučení známých

Nejsem ten typ člověka, který by měl problém uznat, že je na něco krátký, a požádat druhého o pomoc. Ptal jsem se ve svém okolí především na rady. Netušil jsem, že je tolik lidí, kteří mají s plísněmi zkušenosti, očividně se jedná o rozšířený a častý problém. A skoro nikdo neví Jak odstranit plíseň.

Řešení plísně v domě.Vliv plísně na zdraví

Jeden známý mě odkázal na webové stránky firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Ať si to tam pročtu a v případě zájmu firmu oslovím. Z těchto stránek jsem usoudil, že by se mohlo jednat o firmu solidní a zkušenou a budou tedz vědět jak odstranit plíseň. Na plísně šli pěkně logicky, a ne nějakými zázračnými přípravky. Když mi někdo slibuje, že problém vyřeší bez námahy během mrknutí oka, jsem vůči tomu skeptický a absolutně tomu nedůvěřuji.

Plíseň v bytěProstředky proti plísní

Řešení problému

Ale u A SERVIS Lipka, to bylo úplně něco jiného, spolupráce s nimi byla výborná. Probrali jsme spolu možné příčiny, technici mi vysvětlili, v čem dělám chybu. Také mi řekli čím přispívám ke zvyšování vlhkosti, která plísně podporuje v růstu. Osvětlili mi taky, proč nezabralo nic z toho, co jsem podnikl na vlastní pěst.

Plíseň na zahraděPlíseň na fasádě

Neudělal jsem totiž nic proti tomu, aby stěny nenavlhaly. Nezlikvidoval jsem volné plísňové spory, díky kterým se plísně opět rozbujely. Technici proto kromě mechanického odstraňování plísní provedli i důkladnou dezinfekci, aby plísňové spory zlikvidovali. Stěně v pohlcování vlhkosti zabránili LSG nátěrem. Tento speciální nátěr nepropouští vlhkost, zdi nevlhnou a plísně nemají důvod vznikat.

Nátěr LSG