Celá otázka Jak odstranit plíseň začala v létě. V našem domě, v největším pokoji se objevila plíseň na stěně do ulice. Nechápali jsme, co se děje. Málo kdy slyšíte, že by se někomu vyskytly plísně o letních prázdninách. Myslela jsem si, že k plísním jednoznačně patří zima nebo podzim, ale očividně to není pravidlem.

Prevence proti plísni

Jak odstranit plíseň

Plíseň se nedařilo odstranit

Plíseň se nám nedařilo z bytu vystrnadit. Doufala jsem, že se třeba ztratí s příchodem zimy, že se třeba pro ni nějak nevhodně změní podmínky. Ale bylo to marné, od nás se jí vyloženě nechtělo.

Plíseň na fasádě

Řešení Jak odstranit plíseň nepřicázelo. Paradoxem bylo, že se plísně objevily v jedno obzvlášť chladnější období léta, kdy ale nebyla taková zima, abychom topili, což by však plísně podle mínění techniků zahnalo. Místo toho u nás plísně zapustily kořeny, vypustili spory a infikovaly celý pokoj, takže se neustále množily, i když už podmínky pro jejich růst tak příhodné nebyly. Přemýšleli jsme tedy  Jak odstranit plíseň.

Vliv plísně na zdravíTvorba plísně

Řešení? Pomoc od profesionálů !

Nepatříme k lidem, kteří by se lehce smiřovali s nevyhovujícím stavem věcí. Hledali jsme další možnosti, jak se s plísní vypořádat. Výborným řešením se nakonec ukázala pomoc odborné firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. S techniky firmy jsme tomu konečně začali přicházet na kloub. Zjistili, že je v našem bytě přehnaně velká vlhkost. Stěna, která byla plísněmi postižená, je orientována na sever, takže je chladnější, navíc v její těsné blízkosti rostou stromy, to situaci ještě zhoršuje.

Plíseň v bytěProstředky proti plísní

S pomocí A Servis Lipka, se nám naštěstí podařilo učinit tomu všemu přítrž. Na jejich radu jsme posekali oba stromy před domem a přestali s některými činnostmi, které vlhkost v domě zvyšovaly (sušení prádla vevnitř, vaření bez digestoře a pečení bez odvětrání). Kromě toho se přistoupilo k důkladné likvidaci plísní a jejich spor, stěna se natřela LSG protiplísňovým nátěrem a konečně je to už všechno v pořádku. Paraziti jsou nadobro odstraněni.

Nátěr LSGJak předcházet tvorbě plísně