Nedávno jsme u nás doma měli problémy s plísní a potřebovali jsme je co nejrychleji vyřešit. Jak odstranit plíseň ? Máme dvouletá dvojčata a nechtěli jsme ohrožovat jejich zdraví. Aneb jak se říká v jedné reklamě na prací prášek, děti objevují svět svými ústy. A je to pravda. Takže jsme s tím museli rychle něco udělat, než se to rozšíří, protože se dvěma dětmi je už tak dost starostí, natož potom se dvěma nemocnými dětmi. Plíseň navíc může způsobovat alergie, vážné kožní problémy a i problémy dýchacích cest, takže jsme něco takového nemohli ignorovat.

Plíseň v bytěPrevence proti plísni

Vznik plísně

Netušili jsme jak plíseň vznikla, tak jsme začali hledat na internetu. A dozvěděli jsme se, že ideální vlhkost je mezi 40 až 60 procenty a je vhodné ji kontrolovat pomocí vlhkoměru. Ke zvyšování vlhkosti v domě kromě nedostatečného větrání přispívá, i když nemáte v koupelně žádná okna, obzvlášť když máte v ní špatně nastavený výkon ventilátoru. Vhodné také není vaření bez používání odsávače páry a nábytek postavený blízko ke stěně. Ani by mě nenapadlo, že takové drobnosti mohou způsobit vznik plísně.

Prostředky proti plísníPlíseň u okna

Odstranění plísně

Naštěstí jsme na internetu našli i řešení, jak plíseň odstranit. Jedná se o úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Měli na internetu samé dobré reference, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Slečna na centrále byla moc milá a domluvila nám termín na konec týdne. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr LSG je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění, ale slouží i jako prevence.

Nátěr LSGPlíseň na zahradě

Prevence

Ten nátěr je opravdu skvělý, díky němu máme od plísně pokoj, a už se jí nemusíme zabývat. Na tom nátěru je skvělé to, že už nemusíte tyhle drobnosti v podobě nedostatečného větrání apod. hlídat, protože někdy člověk zapomene, a pokud je váš dům náchylný na tvorbu plísně, tak stačí opravdu málo, aby plíseň vznikla. Ale s tímto nátěrem už se vzniku plísně nebudete muset obávat, protože se postará o to, aby se vám na zdi nebo na jakémkoli povrchu, kam si nátěr necháte dát, už nevznikla. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila.

Vliv plísně na zdravíPlíseň pod omítkou

Doporučení na závěr

A jestli můžu ještě něco doporučit, tak to, abyste si nátěr nechali nanést, i pokud vás plíseň ještě nepotkala. Jako prevenci. Těmto věcem je opravdu lepší předcházet, ušetří vám to nejen peníze, ale i čas a starosti. Tak či tak, ať už problémy s plísní máte nebo ne, tak LSG od A Servis Lipka, s.r.o., doporučuji. A i jejich ostatní služby, kterých nabízí celou řadu. My od nich začali pravidelně využívat i čištění koberců, které rovněž můžeme jedině doporučit. A věřím, že ať už si od nich objednáte jakoukoli službu, určitě nešlápnete vedle.

Odstranění plísně