jak odstranit plísněPracuji u soukromého podnikatele, kanceláře má v prostorách budovy, kterou vlastní, a ve které má i svůj byt. Všechny kanceláře zařizoval sám podle svého vkusu. Na mě je šéfům vkus trošku staromódní, dlouhou dobu měl stěny oblepené tapetami s příšerným vzorem. Nikdy jsem nechápala, kdo by něco takového mohl kupovat, pochopila jsem to až v době, kdy jsme u tohoto zaměstnavatele začala pracovat.

Nebyl to žádný pozůstatek předchozího nájemníka…

černá plíseň

jak na plíseň

Nebyl to žádný pozůstatek předchozího nájemníka, šéf si jimi vytapetoval stěny právě to léto, kdy jsem nastupovala. Jenomže na podzim už se nestačil divit.

plíseň pod malbou

Stěny začaly vlhnout, tapety se kroutily a odstávaly od stěny. Když šéf v jednom místě tapetu strhnul, zjistili jsme, že je stěna pod nimi vlhká a plesnivá. S tím bylo nutné něco udělat A SERVIS LIPKA, s.r.o. Jak odstranit plíseň, šéf si dobře uvědomoval, že je povinen to řešit i kvůli nám – svým zaměstnancům. Jak odstranit plíseň.

O týden později se na plísně přijeli podívat technici firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Vysvětlili šéfovi, že musí více větrat, protože se jinak vodní pára, kterou dýcháním produkují všichni jeho zaměstnanci, vsakuje do stěn a tam se i díky tapetám drží. Takže prvním úkolem bylo větrání, druhý sundání tapet.

vliv plísně na zdraví     plíseň ve sklepě     nátěr proti plísniplíseň v koupelně

Situace se tím hodně zlepšila, ale stále ještě byl potřebný zásah techniků. Ti všechny plísně potřeli kyselou chemii, aby je bylo možné bezpečně odstraňovat kartáči. Stěnu dále vydezinfikovali, stejně jako všechno zařízení a podlahy v místnosti.

Jelikož riziko, že se vlhkost v místnosti opět zvýší, stále existovalo, doporučili technici znovu nepřipevňovat tapety, ale místo toho ochránit stěnu nanesením LSG nátěru. Ochranný film, který nátěr na stěně vytvoří, nepropouští dovnitř stěny vlhkost, ale dovoluje jí unikat ven. Je to geniální řešení vyšší vlhkosti v místnostech.