Čištění podlah v domácnostiNaše úklidová firma Čištění podlah Hradec Králové nabízí širokou škálu úklidových služeb, jako je čištění koberců a podlah, odstraňování plísně a graffiti a mytí oken a výloh. Dnes bychom se chtěli více zaměřit na naše čištění podlah, které stejně jako čištění koberců realizujeme strojovou metodou, i když se postup čištění samozřejmě liší. K úspěšnému strojovému čištění podlah používáme spoceilní a vysoce účinný kotoučový stroj, který zajistí detailní a hloubkové vyčištění.

Postupujeme následujícím způsobem, kdy podlahu nejdříve kvalitně vydrhneme pomocí velmi účinné čistící chemie. Ve většině případů našich zakázek pracujeme se šetrnou zásaditou chemií, pokud se nejedná o čištění podlah v prostorách, kde probíhaly stavební rekonstrukce a je znečištěná cementem a podobnými materiály, které vyžadují na odstranění již kyselou chemii. Jakmile je povrch důkladně vykartáčován, následuje odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou vyčistíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a necháme doschnout.§

Čištění podlah ve vašem bytěKdo nám vyčistí podlah?Na koho se obrátit s čištěním podlah?Kdo nám zajistí impregnaci podlahy?

Kotoučový stroj…

Čím impregnovat podlahu?Kotoučový stroj, který pro strojové čištění podlah využíváme, je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy. Je navíc velice šetrný, takže se nemusíte obávat, že by došlo k poškození nebo poškrábání vaší podlahy. Po vyčištění podlahy je dobré podlahu nechat zakonzervovat voskem. Tuto službu rovněž nabízíme a doporučujeme ji všem našim zákazníkům. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme na podlahu nanést dvakrát ž třikrát, aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Na konzervování podlah používáme kvalitní německý pololesklý vosk PKD. Jedná se o odolný polymer s dobrou životností.

Mezi výhody tohoto polymerů patří například to, že na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má protiskluzový efekt, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. Náš kotoučový stroj si dokáže poradit i s inkoustem na podlaze. Naše zákaznice je učitelkou na škole, kde mají už jen tabule na fixy, ale došel ji inkoust, tak si jej chtěla do fixy naplnit, jenže to bohužel nedělala v koupelně nad umyvadlem nebo nad dřezem v kuchyni, ale bohužel v obývacím pokoji. A modrý inkoust se jí omylem vylil na podlahu. Proto se obrátila na nás. Vše jsme tedy vyčistili naši speciální kosmetikou a kotoučovým strojem. A inkoustu na podlaze dali sbohem. A díky navoskování podlahy se nemusí nových skvrn tolik obávat.

Jaký prostředek nejlépe podlahu vyčistí?Rychlé a hospodárné čištění podlahHloubkové čištění podlah