Zdědili jsme rodinný domek po vzdálené příbuzné, což u nás doma vzbudilo vlnu nadšených reakcí, protože jsme doteď bydleli v šestém patře paneláku. Manžel nadšený, že bude moct na dvorku o víkendech kutit něco se dřevem. Já jsem se viděla, jak budu pečovat o záhonky a budu pěstovat domácí zeleninu a u toho všeho se slunit na čerstvém vzduchu. Ale ve skutečnosti to nebylo tak jednoduché, jak jsme si představovali. Odstraňování graffiti Praha

antigraffiti2

Když jsme si jeli dům převzít a začali vyklízet věci po nebožce, radost z domu nás přešla. Byl napěchovaný od podlahy až ke stropu hromadami nepořádku všeho druhu. Příbuzná schovávala snad úplně všechno. Na jedné neuspořádané hromádce byly dokonce vyrovnané obaly od nanuků. „Proč proboha?!“ chytala jsem se za hlavu. Každopádně euforii z brzkých radostí z výhod života v domě nás na nějakou dobu přešla a museli jsme se pustit do práce.

Několik týdnů jsme jen dávali zbytečné věci do pytlů. Později, když v domě zůstaly jen některé vzpomínkové předměty a nábytek, jsme se rozhodli ještě vymalovat na nějaké svěžejší barvy, než byla původní už zašedlá světle fialová malba. Po asi dvou měsících dřiny jsme se konečně mohli přestěhovat. Ještě jsme si nahodili venkovní fasádu domku na okrovou barvičku. Po přestěhování jsme samozřejmě od našich naplánovaných koníčků ustoupili a volné chvíle zaplňovali jen odpočinkem. Postupně, jak jsme se sžívali s okolím a poznávali sousedy, se nám nějak nezdála jedna polorozpadlá chata přes cestu. Scházeli se tam vždy na večer podivné existence a pouštěly si nahlas tvrdou muziku. Ale nějak jsme to neřešili.

antigraffiti3  antigraffiti4  antigraffiti5  antigraffiti6

Až jednou

Až jednou, když jsme se vraceli ze supermarketu, manžel zůstal před domem stát a zírat, já jsem ještě lovila klíče v kabelce, tak jsem si toho zprvu nevšimla. A pak jsem se vyděsila. Naše nově natřená fasáda byla z čelní strany posprejovaná nějakými znaky! Nedalo se rozhodně říct, že by se jednalo o umění. Byl to odfláknutý podpis, který autorovi zabral sotva pár sekund. Drahou malbu, která nám zabrala navíc tolik času, nějaký gauner zničil v okamžiku. Podezřívali jsme divné lidi ze zmíněného doupěte, ale neměli jsme sebemenší důkaz, takže to policie neřešila. Bylo mi do pláče.

Když jsem se trochu oklepala, vzala jsem kýbl se saponátem a velkou houbu, kterou obyčejně umýváme auto, a dala se do drhnutí. Po tři čtvrtě hodině, kdy se mi objevily mozoly na dlaních, jsem zkonstatovala, že ošklivý nápis nezmizel ani o píď. Bylo mi jasné, že toto svépomocí nezvládneme. Vzala jsem si počítač a na internetu hledala rady, co s tím. Jediné řešení bylo pozvat si úklidovou firmu. Podle recenzí jsem vybrala tu nejpřijatelnější, a tedy Odstraňování graffiti Praha. A byla jsem nadšená. Byli to odborníci na slovo vzatí. Nápis zmizel, jako by tam nikdy ani nebyl. Tito specialisté jej totiž bez mrknutí oka vyčistili, vše se pak doladilo přetřením místa okrovou barvou, která nám ještě zbyla. A na moje obavy, aby se sem vandalové nevrátili, byla super věc, kterou nám A SERVIS LIPKA, s.r.o. udělal – tedy antigraffiti nátěr! Jak si na náš nový domek příště troufne nějaký gauner, barva se už do fasády nevsákne. Navíc cena této skvělé firmy byla nejnižší na trhu. Odstraňování graffiti Praha

antigraffiti7antigraffiti8antigraffiti9antigraffiti10