Střecha našeho domu se pyšní několika střešními okny. Díky nim je náš byt světlejší. Ale okna jsou na druhou stranou dost nepraktická, protože je nemožné je zvenku umýt. Předpokládali jsme, že tento fakt nám nebude dělat starosti, protože se okna umyjí dešťovou vodou, ale je to nesmysl. A to ze dvou důvodů, především člověk nedokáže ovládat počasí, proto nikdy neví, kdy přijde dlouho očekávaný déšť, aby okna umyl. Druhý důvod je jasný. Déšť prostě neumyje okna tak, aby to bylo dostatečné. Proto se náš světlý byt začal zatemňovat, protože skrze špinavá okna procházelo stále méně a méně světla. Nebylo to samozřejmě nijak kritické, ale ten úbytek světla jsme poznali.

čistota skleněných plochpečlivost při čištěníčištění a leštění

Manžel se připravil na to, že…

Manžel se připravil na to, že okna zvenčí umyje on, vylezl na střechu i s kbelíkem, vodou, saponátem a hadrem. Po několika minutách se vrátil, protože mu bylo z té výšky špatně. Nedostal se ani k prvnímu oknu, několik minut se jen odhodlával, vydýchával se a nakonec to vzdal. Já trpím závratěmi, takže nebyla ani řeč o tom, že bych na střechu zkusila vlézt jáZ toho důvodu jsme pátrali po dalších možnostech…

Z toho důvodu jsme pátrali po dalších možnostech. Nejlépe nám vyhovovala možnost objednání firmy, jejíž pracovníci umytí oken ve výšce provedou. Samozřejmě jsme hledali takovou, která bude schopná práci provést bezpečně, kvalitně a v nám vyhovujícím termínu.

schopnost vyčistit i malé plochy       výšková práce a čištění       náročnost mytí skleněných ploch

Těmto požadavkům vyhovovala…

Těmto požadavkům vyhovovala firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Praha. Termín jsme s nimi domluvili na dobu, kdy jsme byli oba s manželem doma, nebylo to nijak obtížné, protože firma je velice pružná.

Jelikož se k našemu domu nemohlo vjet s montážní plošinou, byla okna myta firemními „horolezci“ zajištěnými horolezeckým vybavením. Dostali se bez potíží ke všem oknům, která perfektně umyli a vyleštili. Nevěřili byste, jak díky tomu byt uvnitř prokoukl.

špatně přístupné plochypreciznost čištěnímytí z montážních plošin