Přesvědčit ostatní vlastníky bytů domu, ve kterém všichni společně bydlíme, ať společně něco podnikneme v záležitosti graffiti na našem domě, byl téměř nadlidský úkol. Uspořádali jsme několik schůzí. A několikrát jsem všechny obešla, než bylo konečně odsouhlaseno, že se vynaloží prostředky a něco se v této záležitosti podnikne. Ale zvolit to pravé řešení. To byl teprve oříšek. Každý vlastník prosazoval něco jiného, všichni se ale shodovali v jednom – odstranění graffiti bez zamezení sprejerům v dalším řádění nemá smysl.

Tagy, sprejeři a boj proti nimPojištění proti vandalismuJakým způsobem odstranit graffiti

Pátrali jsme každý po možnostech….

Pátrali jsme každý po možnostech, které máme, až jedna paní přišla s tím, že jí kamarádka doporučila firmu A SERVIS LIPKA s.r.o.,  a jejich antigraffitový nátěr, který si strašně moc pochvaluje. Nevěděla jsem, co přesně firma, odstraňování graffiti Brno,  zajišťuje, ale vyhledala jsem si to na internetu a nadchlo mě to. Přesvědčili jsme i ostatní vlastníky a firmu objednali. Doufala jsem jen, že to, co firma na svých stránkách slibuje, opravdu dodrží. Jinak bych si to taky mohla ještě pěkně odskákat.

Chceme plochy bez graffitiGraffiti na hlavním nádražíProstor určen pro sprejery

Firma mě naštěstí nezklamala…

Firma mě naštěstí nezklamala. S velkým zápalem se její pracovníci pustili do likvidování graffiti, které šlo z neošetřeného povrchu zatím odstranit jen s obtížemi. Ale nakonec se to nějak podařilo a plocha byla připravena k nanesení ochranného nátěru. Tato procedura už nebyla nijak složitá, pánové z firmy s tím byli rychle hotovi.

Graffiti na antigraffitové ochraněUmělecké dílo z tagůOdborné odstranění a renovace plechových vrat

Služby firmy jsme si otestovali…

Služby firmy jsme si otestovali o dva měsíce později. Dům se stal opět terčem malířských pokusů sprejerů. Zavolala jsem do firmy a držela palce, ať jde všechno dobře. A šlo. Během pár dní k nám naběhli zaměstnanci A SERVISU, zlikvidovali graffiti jako nic. A znovu nanesli ochrannou vrstvu, nemuseli jsme se o nic starat, stačil jen ten první telefonát. Všichni sousedi jsou taky spokojení, takže mise byla úspěšnáJ.