Čistírna koberců Brno - profesionální čištění syntetických kobercůNedávno jsem se rozhodl pro přítelkyni vyrobit dort, a protože jsme měli výročí, chtěl jsem, aby dort byl něčím výjimečný a nejen chutnal, ale i vypadal naprosto skvostně, jakože jsem si na něm dal fakt záležet, a tudíž mi na mé přítelkyni opravdu záleží. Nejprve jsem se dal do hledání vhodného receptu. Nejvíce se mi zalíbil karamelový dort, kde však již v postupu upozorňovali, že to není lehká záležitost, a tudíž ji doporučují spíše zkušenějším kuchtíkům. Řekl jsem si, že přece nejsem žádné nemehlo a dort zvládnu.

Nejprve jsem musel udělat těsto, to byla ještě ta jednodušší část, pak ale přišel na řadu karamel. O kterém psali, že je celkem složitá jeho příprava, musíte vychytat moment, kdy je karamel tak akorát a nepřehnat to. Je potřeba dát zahřát cukr a nechat jej zkaramelizovat, je to prý ale hodně těžké a málokomu se to prý povede napoprvé. To se však určitě netýká mě, říkal jsem si a nandával u toho cukr do nádoby. Rozpálil jsem sporák a nechal jsem to vařit.

Strojní Čistění Kobercu - Strojové Čištění Kobercu Brnočištění koberců, sedaček brno 	čištění sedaček a  koberců brno campusčištění koberců brno recenze

Odskočil jsem si mezitím na záchod…

Odskočil jsem si mezitím na záchod, ale asi po 2 minutách jsem ucítil podivný zápach. Rychle jsem se vrátil k plotně a viděl, jak je cukr totálně připálený, začal jsem zmatkovat a popadl hrnec, aniž bych si vzal chňapku, tudíž jsem se trochu opařil a leknutím jsem hrnec pustil na zem – na koberec. Hrnec nejen, že koberec trochu ušpinil sazemi, ale navíc z něj vytekl skoro všechen karamel. Sakra práce, co teď. „No nic, jdeme to zkusit vyčistit,“ řekl jsem si. S čištěním koberců nemám mnoho zkušeností, takže jsem ani nevěděl, z jakého to vzít konce. Nakonec jsem však popadl rejžák, který používám na boty a snažil se to drhnutím z koberce dostat pryč. Karamel je ale ošemetný a nešel z koberce vůbec dolů.

Držel se tam jak samotná veš…

čištění koberců brno cenaDržel se tam jak samotná veš na hlavě, takže jakože fakt pevně. Po chvíli jsem to vzdal a řekl jsem si, že když už nebude dort, tak aspoň, ať ten koberec je čistý, abych se úplně nemusel stydět. Vzal jsem si mobil s internetem (díky Bohu za technologie) a po chvíli bádání mezi uklízecími firmami jsem nakonec nalezl firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Brno. Ta se tvářila věrohodně, měla kladné recenze a na stránkách stručně, ale výstižně vysvětlené, jak probíhá čištění. Mimo čištění koberců nabízí i například voskování podlah. Byl jsem přesvědčen o jejich kvalitě, a tak jsem si je objednal na vyčištění mého koberce.

Přijeli a byli velmi milí. Zbytečně moc neokouněli a nezaháleli a dali se rovnou do čištění, prý s karamelem ještě zkušenosti neměli, ale není prý nic s čím by sis jejich metoda čištění neporadila. A opravdu koberec byl jako nový! Trvalo jim asi dvě hodiny přivést koberec do původního stavu. Jsem tedy velice spokojený a jejich služby určitě jen doporučuji dál!

čištění koberců brno královo poleKolik stojí čištění kobercůRecenze na čištění koberců