Zdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám ze své dobré zkušenosti doporučuji úklidovou firmu čištění koberců, Praha 9. Nutně jsme potřebovali vyčistit koberec. Ale neměli jsme s žádnou úklidovou firmou zkušenosti, tak jsme se obrátili na internet, kde jsme narazili na tuto firmu a nemůžeme si ji vynachválit. Používá na čištění strojovou kotoučovou metodu, která si podle nás dokáže poradit s jakoukoli špínou.

Jednou jsme dělali míchaná vajíčka. Ale místo na pánvi syrová skončila na koberci. A to si umíte představit, že to nebylo nic příjemného. Protože by navíc za pár dní na koberci mohla začít zapáchat, ale zase jsme to nechtěli čistit moc na sílu. Abychom nepoškodili strukturu koberce. Takže bylo potřeba se obrátit na nějakou úklidovou firmu. Ale s žádnou jsme neměli zkušenosti. Ptali jsme se sice našich známých jestli by o někom nevěděli. Ale všichni měli zkušenosti pouze s firmami, které používali extrakční metodu čištění a od té mě všichni tak akorát odrazovali.

Funguje…

Funguje na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli, takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. A jakmile koberec uschne, na koberci zůstanou fleky. Proto pokud chcete mít spolehlivou jistotu, že váš koberec bude vyčištěn do posledního. Takže jsem si sedl k internetu a hledal nějakou úklidovou firmu, která by si s tím poradila a nepoužívala pro čištění extrakční metodu.

A na internetu jsem narazil na úklidovou firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. která měla vynikající reference a i jejich stránky na mě udělaly dobrý dojem. Takže jsem už neměl tendenci hledat někoho jiného. Tak jsme jim zavolali a vysvětlil jim, co po nich požaduji. Byli hrozně milí, vše mi vysvětlili po telefonu. A sice jak probíhá jejich práce a na jakém principu funguje jejich kotoučový stroj. Poté jsme se domluvili termínu, kalkulaci a ostatních náležitostech.

V domluvený…

V domluvený den přijeli přesně na čas, k žádnému přesouvání termínu nebo dalším nepříjemnostem nedošlo. Přivezli s sebou velký kotoučový stroj, pomocí kterého následně začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby její účinky byly co nejefektivnější. Nechali ji tam nějakou dobu, aby se chemie dostala opravdu do hloubky koberce a pak jej vykartáčovali. Aby se všechny nečistoty dostaly na povrch, koberce následně vydezinfikovali a zbavili roztočů.

Především koberci navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. A my s jejich prací byli maximálně spokojení. Protože odvedli vynikající práci a všem je tak můžeme všem maximálně doporučit.