Plísně v domácnosti a co s nimiBydlíme s manželem v bytě 4+1. Všechny místnosti jsou v pořádku až na jednu, ve které se pravidelně každou zimu objevují plísně. Ze začátku jsem se tím moc nezabývala, protože tuto místnost využíváme jen jako prádelnu. Plísně mi tady až tak nevadily. Ale když jsem po čase začala cítit zápach plísní a vlhka i z prádla, řekla jsem manželovi, že by bylo dobré něco podniknout, protože už nám to začíná přerůstat přes hlavu.

Manžel je flegmatik, nic mu nevadí, sám od sebe by se jen tak do něčeho nepustil. Nemá navíc ani moc zkušeností s řešením podobných záležitostí Jak odstranit plíseň. Takže to rovnou vzdal a hledal firmu, která by se o plísně postarala místo nás. V dnešní době naštěstí není problém najít někoho, kdo se takovými věcmi zabývá. Zaangažoval tedy firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se věnuje celé plejádě úklidových prací včetně odstraňování plísní.

Podle…

Účinný způsob na odstranění vlhkosti a plísněPodle mého názoru je firma skvělá, manželovi ale moc nevyhovovalo, že chtěli nějakou aktivitu i od nás. Zjistili totiž, že se plísně v prádelně tvoří proto, že je tam příliš velké vlhko ze sušení prádla, které se nedostane z místnosti pryč, protože v ní nevětráme a ani netopíme. Bylo třeba, abychom alespoň začali s větráním a občas zapnout v zimě topení by taky nebylo na škodu. To jsem si vzala na starost pro jistotu já.

Když byl původ přísunu vlhkosti odstraněn, bylo konečně možné odstranit plísně natrvalo. Technici firmy nejprve s úžasnou důkladností zlikvidovali plísně ze stěny a odsáli i jejich spory z podlahy, stěn a všeho zařízení. Pokoj se stěnami byl také pečlivě vydezinfikován. Když už nehrozilo, že by v pokoji zůstaly zárodky, které by mohly nákazu dále rozšířit, nanesli technici na stěnu LSG nátěr. Ten udržuje zdi v suchu a nepropouští žádnou vlhkost. A to byl konec plísní v naší prádelně.