Bydlíme v suterénním bytě. Nějakou dobu jsme se snažili skoncovat s plísněmi a vlhkým zápachem, ale nedařilo se nám. Koupili jsme si pěkně drahý anti plísňový přípravek a doufali, že za ty peníze to zabere. Jenomže jsme se pěkně spletli. Nezabralo naprosto nic.

plíseň na zdijak se zbavit plísníplíseň na zdech

Uvažoval jsem, co by se stalo, kdybych plísně sdíral špachtlí. Manželce se to nelíbilo a řekla, že by byla radši, kdybychom si na to někoho pozvali. Plísně dokáží být pěkně nebezpečné a nechtěla, ať s nimi přicházím do těsného kontaktu. Souhlasil jsem a vybral jsem k tomu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., o které jsem v souvislosti s plísněmi už něco slyšel a u které jsme se poptali s otázkou čím odstranit plíseň .

Jak bezpečně odstranit plíseň?

Nakonec to bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Technici servisu mi vysvětlili, že odstraňovat plísně špachtlí za sucha není vůbec dobrý nápad. Plísně takhle vypouštějí nebezpečné spory, které bych mohl vdechnout, nebo by se rozšiřovaly dále po místnosti. Oni sami na plísně nastříkali kyselou chemii, která šíření spor znemožnila. Potom je přepečlivě kartáčovali a nepřestali, dokud je všechny ze stěny neodstranili. Dalšímu šíření se zabránilo ošetřením stěny dezinfekcí.

nebezpečné bakterieNepodceňujte plíseňLSG

Zdroje nákazy se mohou objevovat i mimo stěnu, plísně uvolňují spory, které se pohybují vzduchem, mohou tedy být rozesety po celém objektu, to byl důvod, proč technici vysávali vysavačem stěny, podlahy a zařízení v bytě. Na závěr se ještě všechny vodorovné plochy dočkaly ošetření dezinfekcí. Nikdy by mě nenapadlo, že je při odstraňování plísní nutné počínat si tak obezřetně. Dobře, že jsem se do toho nepouštěl sám.

Další den technici přišli ještě s LSG nátěrem, který natřeli na poškozené stěny, aby nenasávaly vlhkost. Řekl bych, že to funguje, protože stěny nevlhnou a tím pádem jsme od té doby neviděli ani plísně. Nyní už vím, čím odstranit plíseň – A SERVIS to dokáže na jedničku!

Jak vznikají plísnězničíme vaší plíseňNebezpečná plíseň